Slow Food Gençlik İstanbul

Slow Food Gençlik İstanbul da iyi, temiz ve adil  gıdanın herkes için mümkün olduğu başka bir dünya hayal ediyor ve kendisinden başlıyor dönüşüme. Ortak kaynaklarımızın vaziyeti ve bugünkü tüketim biçimlerimizi düşünerek, dönüşümün ‘zorunlu’ olduğuna inanıyor.

Şehirde geçen hayatlarımız, doğanın ritminden kopuk, doğanın diline yabancı kılıyor bizi. Bu perspektiften tarif ve talep ediyoruz, ihtiyaçlarımızı. Asla yapamıyoruz, domatessiz kahvaltıyı ve bir kek için dört yumurta kırmanın lüksünü yaşıyoruz gün aşırı. Her mevsimde yetişebilmesi için domatesin ve her gün yumurtlayabilmesi için tavukların, neyi nasıl değiştirdiğimizi, bizi ve gezegenin geleceği adına ne anlama geldiğini bu değişimin ihmal ediyoruz!

Ya da ediyorduk! diyelim… Hergün artan farkındalığımız, bireysel alanlarımızda başlayan gayretlerimizin ve biraraya geldikçe artan gücümüzün heyecanıyla, ‘hemen şimdi!” diyor, ‘merak etme zaman alacak, yavaş, yavaş..’ diye de ekliyoruz (:

Slow Food Gençlik İstanbul, Slow Food Gençlik Ağı’nın bir parçası olarak, İstanbul’daki genç Slow Food aktivistlerini çoğaltmak ve biraraya getirmek üzere kuruldu.

Slow Food hareketinin en önemli özelliği, yatay ve yerel örgütlenmenin önemini bir daha hatırlatıyor ve sizi yerel birliklerinizle beraber Slow Food hareketine katılmaya davet ediyoruz!

“Let’s cook up a revolution together!”diye davet ediyordu Slow Food, biz de şöyle çevirebildik (:, “Haydi beraber bir devrim pişirelim!”

Slow Food’a katılmak için,

http://www.slowfood.com/joinus?-session=query_session:97FAFBD2078c220F25UU25A27370

İstanbul’daki Slow Food birlikleri;

Slow Food Fikir Sahibi Damaklar

http://www.fikirsahibidamaklar.org

Slow Food Yağmur Böreği

http://yagmurboreg.blogspot.com.tr

https://www.facebook.com/groups/51073460784/?fref=ts

Slow Food Balkon Bahçeleri

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s