24Şubat2014 Çarşambası

UZUN PERŞEMBE….ÇAYLAR BAHÇE’DEN

“Bu Perşembe evden çıkarken yanınıza mini bir termos ya da bir bardak almayı unutmayın! Hatta artık çantamızdan çıkarmayalım. Farkında olmadan ne çok karton/plastik bardak tüketiyoruz. malum SALT Beyoğlu’nda uzun Perşembe ve Bahçe saat 22:00’ye kadar açık… Fırsat bu fırsat tanışalım, bahçede neler yapıyoruz anlatalım bir de bahçenin sihirli yapraklarından yudumlayalım dedik.

Bahçe’den Lavanta, Limon, Melisa ve Itır demliyor olacağız.

Bekleriz! “

 
Ve bahçe ilk kalabalık misafirlerini ağırladı.
Tüm bereketi tazeliği ve doğallığıyla misafirlerine harika çaylar sundu. İstiklal caddesi’nin ortasında dalından yeni koparılmış, tadı damağımızda kalan, lavantalar, limon yaprakları, ıtırlar, biberiyelerle şifa oldu kentli çorak halimize.
O akşam davetimize kulak veren yeni bahçe dostlarımız oldu eski dostlarımızsa heyecan ve paylaşımlarıyla bahçedeydiler. Bizim için uzun Perşembe çok kısa sürdü. Zamanın nasıl geçtiğini anlayamadık bile. Kent bostanlarından söz açıldı ben nasıl balkonum da bunları yaparım diyenlere tavsiyeler verildi. “Acaba bahçede bu da mı olsa? ” diye öneriler paylaşıldı. Yerel tohumlardan, permakültürden, ekolojik pazarlardan, topluluk olmaktan konuşuldu. Çarşamba’ları ben de gelmek istiyorum diyenlere bir yer daha açıldı bahçede.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s